Od 1996 roku po ukończeniu kursu w zakresie rehabilitacji kobiet po mastektomii w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii-Istytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prowadzę rehabilitację w Stowarzyszeniu Klub Kobiet po Mastektomii „Amazonki-Dana”. Ciągle dokształcam się by móc wspomagać Amazonki.

Po ukończeniu kursu „Terapii przeciwobrzękowej dla kobiet po mastektomii” w 2003 roku, systematycznie wykorzystuję metodę wykonując drenaż kobietom z obrzękiem limfatycznym kończyny górnej po stronie operowanej.

Drenaż przynosi oczekiwane efekty. Obrzęk szybko się zmniejsza, a w zależności od wielkości, po 10-15 zabiegach kończyna wracała do normy sprzed operacji.

Wiele kobiet boryka się z chorobą nowotworową piersi. Rak piersi jest najczęściej rozpoznawalnym nowotworem złośliwym u kobiet w krajach o wysoko rozwiniętej cywilizacji. Wielu z tych , które zachorowały udaje się przezwyciężyć chorobę. Jednak ich problemy nie kończą się na pomyślnej operacji.

Częstym problemem kobiet po operacji odjęcia piersi jest obrzęk limfatyczny oraz problem zmniejszonej ruchomości kończyny górnej. Oba te problemy utrudniają paniom wykonywanie codziennych obowiązków.

Na cotygodniowych zajęciach na sali, na basenie Amazonki poprawiają swoją sprawność fizyczną. Na spotkaniach dzielą się także swoimi problemami i radościami, co ułatwia im wracanie do normalnego życia po chorobie i daje nadzieję.